Czystsze powietrze

Zdrowa Gmina

CEIDG

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Aplikacja mobilna Moja Komenda

czcionka: AA   kontrast: A A

Ogłoszenia i komunikaty

2018-03-14

Bezpłatne szczepienie dzieci przeciwko pneumokokom

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z komunikatem Ministra Zdrowia z dnia 09.03.2018 r. w sprawie szczepienia dzieci przeciw pneumokokom Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie możliwe bezpłatne zaszczepienie dziecka przeciwko pneumokokom.

Liczba szczepionek jest ograniczona!

Dlaczego warto zaszczepieć dziecko?

Pneumokoki mogą powodować zakażenia inwazyjne, charakteryzujące się obecnością bakterii w krwi oraz zakażenia zlokalizowane – bez uogólnionego zakażenia.

Główne postacie zakażenia to:

 • zapalenie ucha środkowego
 • zapalenie zatok obocznych nosa
 • zapalenie płuc
 • zapalenie spojówek

Szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae.

Kto może zostać zaszczepiony?

Dzieci do ukończenia 5 roku życia (urodzone w latach 2013-2016), które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione.
Jedyny warunek, który należy spełnić to zakwalifikować swoje dziecko do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Co należy zrobić?

 • Zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej!
 • Szczepienia obejmują dzieci – które po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r.
 • Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką produktu Leczniczego schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.
 • Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
 • Jeżeli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka skontaktuj się ze swoją przychodnią w sprawie terminu szczepienia.

  Informacje o szczepieniach można uzyskać również w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 18 – nr tel. 83 344 41 60

 « powrót 
Biuletyn Informacji Publicznej Budżet Obywatelski Miasta Biała Podlaska Duża Rodzina Strefa Seniora Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Geoportal Planowanie przestrzenne Odnawialne Źródła Energii Zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Biała Podlaska Bialska Karta Miejska - bilet elektroniczny Przewodnik turystyczny Fundusze europejskie i krajowe w Białej Podlaskiej Ostrzeżenia dla mieszkańców Konsultacje społeczne Konkursy na realizację zadań publicznych Żłobki w Białej Podlaskiej Placówki wsparcia dziennego
Klauzule informacyjne ochrony danych osobowych
© 2010-2019 Urząd Miasta Biała Podlaska. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych.