czcionka i kontrast
duża czcionka wysoki kontrast
Logo Biuletyn Informacji Publicznej
logo miasta na biało zielono żółto czerwonym tle

data publikacji: 2015-04-28
data aktualizacji: 2023-03-10

Młodzieżowa Rada Miasta

Logo Młodzieżowej Rady Miasta

 • Aktualności
 • Radni
 • Statut MRM
 • Prezydium
 • Przypisy
 • Kontakt

 • O nas
 • Nasze cele
 • Nasze działania
 • Nasze miasto

O nas

Młodzieżowa Rada Miasta Biała Podlaska jest reprezentacją młodzieży – uczniów szkół średnich – publicznych i niepublicznych miasta Biała Podlaska i stanowi reprezentację ogółu młodzieży jako istotnej części bialskiej wspólnoty samorządowej.

Rada ma charakter konsultacyjny i wspiera oraz upowszechnia ideę samorządności. Dzięki temu młodzi ludzie, tuż przed wkroczeniem w dorosłość, mogą czynnie uczestniczyć w życiu miasta.

Młodzieżowa Rada Miasta może prowadzić działalność w zakresie inicjowania procesu uchwałodawczego, opiniowania aktów prawnych i podejmowania własnych inicjatyw na rzecz młodzieży, takich jak: imprezy kulturalne, sportowe, a także szkolenia i konferencje.

Rada reprezentuje interesy młodzieży wobec instytucji samorządowych i pozarządowych. Jej zadania to promowanie inicjatyw młodzieżowych, konsultowanie decyzji władz miasta, kreowanie działań sprzyjających młodzieży i wyrażenie opinii w najważniejszych sprawach dla młodych białczan.

Nasze cele

Rada Miasta łączy młodzież.

Jesteśmy po to, aby ułatwić komunikację młodzieży z samorządem. Budujemy partnerstwo i upowszechniamy dobre praktyki. Jeżeli nie chcesz iść do urzędu, instytucji osobiście, jeżeli nie wiesz, jak masz sformułować swoją prośbę czy postulat – zgłoś się do nas, zrobimy to razem!

Realizacja pomysłów.

Pomysł na projekt, oryginalna koncepcja i jego cel - mile widziane. Nasza lokalna grupa młodych może łatwiej się zorganizować i przygotować by skutecznie realizować wspólne pomysły na rzecz dzieci, młodzieży i miasta.

Promocja miasta wśród młodych.

To ludzie tworzą klimat miasta. Chcemy pokazać Wam, w jakim atrakcyjnym mieście żyjemy, jak kreatywna i zdolną mamy młodzież. Chcemy Wam uświadomić, że miasto i jego władze otwarte są na wszelkie pomysły, a oczekują jedynie, że znajdą się osoby chętne je zrealizować.

Rozwój polityki młodzieżowej.

Dzięki rozwojowi polityki młodzieżowej politycy zapraszają młodzież do dyskusji, słuchają ich zdania i zauważają, że kwestie podejmowane przez młodych są ważne. Chcielibyśmy zachęcić was do działań na obszarze naszej lokalnej polityki na rzecz miasta Biała Podlaska. Jest to interesujące, ponieważ każdy z nas może mieć na nią wpływ!

Nasze działania

„Bezpieczna droga do szkoły” - projekt nr 2 (projekt duży)

W porozumieniu z dyrekcją Bursa Szkolna w Białej Podlaskiej, do Budżetu Obywatelskiego miasta Biała Podlaska zgłosiliśmy projekt „Bezpieczna droga do szkoły”, który został pozytywnie oceniony i otrzymał numer 2 na liście projektów.

Chcemy rozwiązać problem, który dotyczy społeczności Bursy Szkolnej i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Projekt zakłada wybudowanie chodnika wzdłuż ulicy Lipowej prowadzącej do Bursy oraz Szkoły, a także pojawienie się słupów oświetleniowych, co znacznie zwiększyłoby bezpieczeństwo poruszania się zarówno w dzień, jak i o zmroku. W tym momencie uczniowie i mieszkańcy okolic poruszający się ulicą Lipową są całkowicie pozbawieni chodnika oraz oświetlenia drogi, co stwarza większe ryzyko wypadku.

Zachęcamy do głosowania na nasz projekt. Wspólnie możemy sprawić, aby droga do szkoły była bezpieczna!

Młodzieżowy Wieczór z planszówkami 2.0

Ze względu na zainteresowanie poprzednim wydarzeniem, ponownie zapraszamy wszystkie chętne osoby na drugi „Młodzieżowy Wieczór z planszówkami”.

Spotykajmy się ponownie w tym samym miejscu – parku Radziwiłłów 30 sierpnia w godzinach 16-20.

Spędźmy wspólnie ostatnie chwile wakacji!

Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski to wyznaczona część budżetu samorządu terytorialnego, przeznaczona na inicjatywy i projekty lokalnej społeczności. Jego celem jest umożliwienie mieszkańcom decydowania o zmianach w najbliższym otoczeniu poprzez zgłaszanie projektów i branie udział w głosowaniu.

Zachęcamy do głosowania na projekt Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska „Bezpieczna droga do szkoły” (projekt duży, oznaczony numerem 2!), którego celem jest wybudowanie chodnika wzdłuż ulicy Lipowej prowadzącej do Bursy oraz Szkoły, a także pojawienie się słupów oświetleniowych.

Więcej o Budżecie Obywatelskim możecie przeczytać w naszym najnowszym poście.

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

12 sierpnia Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska wzięli udział miejskich obchodach Święta Wojska Polskiego.

Spotkanie z Riadem Haidarem

Dziś spotkaliśmy się z doktorem Riad Haidar. Rozmawialiśmy o samorządności, planowanych działaniach oraz o istotnej roli młodzieży w polityce.

Dziękujemy za spotkanie, z którego wynieśliśmy dużo merytorycznej wiedzy dotyczących obecnych oraz przyszłych działań.

78 lat temu wybuchło Powstanie warszawskie

1 sierpnia Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska wzięli udział w uroczystości miejskiej poświęconej 78 rocznicy wybuchu Powstania warszawskiego.

Warto dziś zatrzymać się na minutę i uczcić pamięć naszych bohaterów.

Dary dla schroniska "Azyl"

Dzisiaj przekazałyśmy dary podopiecznym Schronisko "Azyl" Biała Podlaska zebrane przez Radne i Radnych MRM Biała Podlaska oraz młodzież podczas wydarzenia „Młodzieżowy Wieczór z planszówkami”.

Dziękujemy za otrzymane podziękowanie od pracowników schroniska.

Warto pomagać!

Integracja w ramach programu Erasmus+

We wtorkowy wieczór integrowaliśmy się z młodzieżą, która w ramach programu #erasmusplus we współpracy z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej spędzi najbliższy tydzień w Miasto Biała Podlaska i okolicach.

"Młodzieżowy wieczór z planszówkami"

Poniedziałkowy wieczór wspólnie spędziliśmy grając w planszówki w parku. Super, że byliście z nami! Bardzo cieszymy się, że mogliśmy Was spotkać

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w nasze akcje. Obiecujemy - akcja grania w planszówki jeszcze się powtórzy!

Z okazji Dnia Ziemi wzięliśmy udział w sprzątaniu świata zorganizowaną przez Miasto Biała Podlaska.

Zachęcamy do nieśmiecenia i segregowania odpadów ♻️. Wspólnie dbajmy o naszą planetę!

Dzisiaj reprezentowaliśmy Młodzieżową Radę Miasta na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Miasto Biała Podlaska

Dzień Dziecka!

Dziś obchodzimy dzień, który jest radosny zarówno dla młodszych jak i starszych. Z okazji Dnia Dziecka przypominamy, że wszystkie i wszyscy mamy prawo do:

 • odpoczynku i czasu wolnego
 • szacunku niezależnie od wyznania, tożsamości z danymi grupami społecznymi, płci etc.
 • zrzeszania się i udziału w zgromadzeniach pokojowych
 • dostępu do informacji.

Z okazji Dnia Dziecka rozdawaliśmy zakładki, na których znajdowało się jedno z praw ucznia oraz zachęcaliśmy do wypełnienia naszej ankiety!

Dzisiaj przekazałyśmy 26 książek zebranych przez MRM na akcje booksharingu organizowaną przez Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Koniecznie zajrzyjcie do biblioteki, na pewno znajdziecie coś dla siebie! Zachęcamy również do włączenia się do akcji booksharingu i przekazania swoich książek.

Skład Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska - kadencja 2021-2023

 1. Tymoteusz Jakimiuk
 2. Julia Wasilewska
 3. Maja Babkiewicz
 4. Ignacy Siłuszyk
 5. Hubert Chalimoniuk
 6. Judyta Siłaczuk
 7. Emilia Musiałowska
 8. Weronika Zamyłko
 9. Weronika Jałtuszyk
 10. Jerzy Arseniuk
 11. Patrycja Panasiuk
 12. Barbara Maksymiuk
 13. Natalia Michalczuk
 14. Oskar Patejuk
 15. Cezary Kwitek
 16. Mateusz Boś
 17. Katarzyna Adamczyk
 18. Karolina Jaszczuk
 19. Julia Muchla
 20. Martyna Kruglej
 21. Krystian Paweł Kurowski
 22. Liliana Paszkowska
 23. Ewelina Kukawska
 24. Anna Panek
 25. Aleksandra Białas

Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska kadencja 2021-2023

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska:
Julia Wasilewska

Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska:
Patrycja Panasiuk
Barbara Maksymiuk

Sekretarz Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska:
Tymoteusz Jakimiuk

Skarbnik Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska:
Natalia Michalczuk

Kontakt

Adres do korespondencji:
Urząd Miasta Biała Podlaska
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3
21-500 Biała Podlaska
tel. 83 341 69 90, sekretariat: 83 341 61 23
e-mail: beata.demianiuk@bialapodlaska.pl

Opiekun Młodzieżowej Rady Miasta:
Beata Demianiuk
Inspektor ds. kultury
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3
pok. 309, III piętro

Nasze miasto

Fakty w pigułce:

 • Biała Podlaska to miasto położone nad rzeką Krzną, 42 km do granicy z Białorusią
 • Dawniej miasto miało nazwę Biała Radziwiłłowska lub Biała Książęca
 • Prawa miejskie posiadamy od 1525 roku (wspólne stanowisko historyków)
 • Powierzchnia: 49,40 km²
 • Zaludnienie: ok. 58 tys. mieszkańców
 • Prezydent: Michał Litwiniuk

Tablica i znaki inforamcyjne na Placu Wolności Pomnik św. Michała Archanioła stojącego na smoku Plac Wolności z lotu ptaka Budynek urzędu miasta od strony Placu Wolności Widok z wejścia do urzędu miasta w stronę Placu Wolności Kościół parafii p. w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Kino Merkury Wieża, brama wjazdowa oraz oficyna wschodnia w parku radziwiłłowskim Oficyna wschodnia w parku radziwiłłowskim Państwowa Szkoła Wyższa Budynek Akademii Bialskiej, dzisiejsze I LO Cerkiew prawosławna przy ul. Terebelskiej Przystanek autobusowy przy rondzie Dmowskiego z widokiem na dworzec kolejowy Skrzydło zachodnie w parku radziwiłłowskim Impreza na lotnisku Dawny budynek sądu przy ul. Prostej Impreza na lotnisku Stadion lekkoatletyczny AWF Impreza na Placu Wolności Centrum handlowe Rywal Dawna zabudowa drewniana Kościół parafii p. w. Św. Anny Wystawa na Placu Wolności Pomnik Ławeczka Kraszewskiego Zieleń i kwiaty na Placu Wolności Plac w centrum parku Zofii Las Kompleks Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z lotu ptaka Impreza w parku radziwiłłowskim Impreza sporotwa na Placu Wolności Budynek główny AWF Stadion lekkoatletyczny AWF z lotu ptaka Miasto z lotu ptaka Miasto z lotu ptaka Centrum miasta z lotu ptaka Plac Wolności z lotu ptaka Zabuwoda wokół ronda Dmowskiego z lotu ptaka

© 2010-2023 Urząd Miasta Biała Podlaska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W trakcie korzystania z serwisu na komputerze użytkownika przechowywane są tzw. „ciasteczka” (ang. „cookies”), które pozwalają na dostosowanie działania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie mogą być określone przez użytkownika w ustawieniach przeglądarki internetowej. Kontynuacja korzystania z serwisu bez dokonania wyżej wspomnianych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej uznana zostaje za wyrażenie zgody przez użytkownika na wykorzystywanie plików cookie.